Indikácie a dávkovanie

ako správne užívať BACTORAL
Nová európska legislatíva o výživových a zdravotných tvrdeniach nám zakazuje použitie zdravotných tvrdení na výrobkoch. Preto sa musíme obmedziť iba na nižšie uvedené informácie. Pre bližšie informácie o produkte BACTORAL nás môžete kedykoľvek kontaktovať prostredníctvom formulára v časti KONTAKT, mailom na info@bactoral.sk alebo na Facebooku: https://www.facebook.com/bactoral.sk/ 

Indikácie

Doplnenie priateľskej mikroflóry horných dýchacích ciest

BACTORAL predstavuje účinnú pomoc pri doplnení priateľskej ústnej mikroflóry ako pred, tak aj po doužívaní antibiotík pri respiračných ochoreniach

Doplnenie priateľskej mikroflóry stredného ucha

BACTORAL je účinným pomocníkom pri doplnení a stabilizácii priateľskej mikroflóry stredného ucha. Kolonizáciou ústnej dutiny a stredoušia pacienta môže obmedziť množenie patogénnych baktérií.

Halitóza

Halitóza alebo aj zápach z úst je spôsobený anaerobnými baktériami, ktoré produkujú síru a ktoré bežne žijú v ústnej dutine. Experimenty v laboratórnych podmienkach preukázali, že orálne probiotiká, obsahujúce kultúru Streptococcus salivarius K12, potláčajú rast niektorých kľúčových pôvodcov halitózy, ktorými sú G-anaeroby, napr. Prevotella spp.

Prípravok BACTORAL je probiotikum určené na rozpustenie v ústach, ktoré obsahuje baktérie rodu Streptococcus salivarius K12 v množstve 2x10⁹ CFU. Tieto baktérie majú prirodzenú schopnosť osídliť ústnu dutinu človeka, vytesňujú veľké množstvo potenciálnych orálnych patogénov (napr. Streptococcus pyogenes - pôvodca respiračných ochorení alebo Streptococcus pneumoniae – pôvodca zápalu stredného ucha) a produkujú antimikrobiálne látky (BLIS), ktoré potláčajú rast iných baktérií.

Dávkovanie

BACTORAL 16 tbl: Dávkovanie pri akútnych problémoch odporúčame prvé 3 dni užívať 1 tabletu 2x denne (ráno po jedle a večer tesne pred spaním). Po dobu ďalších 10 dní 1 tabletu vždy večer pred spaním. Tabletu nechať rozpúšťať v ústach čo najdlhšie. Po rozpustení tablety nič nejesť, nepiť a neumývať si zuby.

Dávkovanie v období zvýšeného počtu infekcií odporúčame po dobu 16 dní užívať 1 tabletu vždy večer pred spaním. Tabletu nechať rozpúšťať v ústach čo najdlhšie. Po rozpustení tablety nič nejesť, nepiť a neumývať si zuby.

Kolonizácia (t.j. osídlenie) slizníc probiotickou baktériou Streptococcus salivarius K12 po skončení užívania pretrváva ešte po dobu cca 32 dní.

BACTORAL Baby 30 vrec. Dávkovanie: 1 vrecúško, 1x denne - najlepšie večer po jedle. Odtrhnite zvar vrecúška na označenom mieste a obsah vrecúška nasypte do teplého alebo vlažného mlieka, čaju alebo iného nápoja najlepšie v dojčenskej fľaši (teplota nápoja nesmie prekročiť 40°C). Po kompletnom rozpustení obsahu umožnite dieťaťu nápoj pomaly vypiť, najlepšie prostredníctvom cumlíka s menším prietokom, čím sa zabezpečí vhodný kontakt probiotickej kultúry so sliznicou. U detí od 3 rokov je možné obsah vrecúška nasypať aj priamo do úst (zabráňte vdýchnutiu!) a nechať voľne rozpustiť v ústach. Po užití aspoň 30 min nejesť a nepiť. Pre urýchlenie kolonizácie možno užívať 1 vrecúško 2x denne po jedle. Bactoral® Baby nie je vhodné kombinovať s antibiotikami. Naopak, ho doporučujeme nasadiť ihneď po dokončení antibiotickej liečby s cieľom doplnenia priateľskej mikroflóry slizníc dutiny ústnej. Po využívání celého balenia je možno podávanie na 1 mesiac prerušiť. Priateľské baktérie se po túto dobu na slizniciach spravidla udržia. Potom je vhodné podávanie opakovať.

Kontakt

Julamedic s.r.o
Allendeho 2769/38 Poprad 059 51 Slovensko
IČO: 48 127 205, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Prešov, vložka číslo: 31447/P
E-mail: info@bactoral.sk